Hyundai IONIQ 5 N najlepszym elektrycznym hot hatchem w TopGear.com Electric Awards 2024

2024-05-28r.

Wielokrotnie nagradzany Hyundai IONIQ 5 N dodał kolejne upragnione wyróżnienie do swojej sporej już gabloty z trofeami, zdobywając tytuł najlepszego hot hatcha z napędem elektrycznym w konkursie TopGear.com Electric Awards 2024.

ioniq 5 N

Nagrody przyznawane są co roku, już po raz piąty. Stanowią one wyraz uznania dla najlepszych pojazdów w szybko rozwijającym się świecie aut zelektryfikowanych, w uznaniu imponujących innowacji w wielu różnych kategoriach. Panel ekspertów TopGear uznał IONIQ 5 N za wyraźnego zwycięzcę w kategorii „Best EV Hot Hatch”, chwaląc zaangażowanie Hyundaia w nadanie mu charakteru, który gwarantuje, że każda jazda jest prawdziwym przeżyciem.

ioniq 5 N

Ten wyczynowy model łączy w sobie zelektryfikowaną globalną platformę modułową (E-GMP) ze standardowego modelu IONIQ 5 – Światowego Samochodu Roku 2022 – z doświadczeniem działu Hyundai N i technologiami wywodzącymi się ze sportów motorowych, aby wywindować przyjemność z jazdy na zupełnie nowy poziom.

ioniq 5 N

Do szeregu kluczowych osiągnięć technicznych modelu IONIQ 5 N należy układ napędowy zapewniający ogromną moc, świetną wydajność chłodzenia akumulatora i hamowania. Silniki elektryczne IONIQ 5 N obracają się z prędkością do 21 000 obr/min, zapewniając 609 KM w normalnych warunkach lub 650 KM, gdy włączona jest funkcja N Grin Boost (NGB), maksymalizując osiągi na około 10 sekund. Przyspieszenie od 0 do 100 km na godzinę można trwa jedynie 3,4 sekundy, a na torach wyścigowych można osiągnąć prędkość maksymalną 260 km/h.

ioniq 5 N

Niezapomniane wrażenia z jazdy gwarantuje szereg ulepszeń, w tym wzmocniona kolumna kierownicy zapewniająca lepsze sprzężenie zwrotne, elektronicznie sterowane zawieszenie, które dostosowuje sztywność do trybu jazdy oraz zestaw zaawansowanych technologii elektronicznego sterowania podzespołami. Do najważniejszych funkcji należy N Pedal, inteligentna funkcja oprogramowania, która zapewnia zwiększoną czułość przepustnicy, pozwalając na ekscytujące pokonywanie zakrętów, a także w pełni zmienny rozkład momentu obrotowego N Torque Distribution.

IONIQ 5 N ustanawia także nowy standard pod względem emocji w trakcie jazdy sportowym autem elektrycznym, dzięki systemowi N e-shift, który symuluje ośmiobiegową dwusprzęgłową skrzynię biegów, znaną ze spalinowych samochodów N, oraz N Active Sound+, który zapewnia fascynującą ścieżkę dźwiękową podkreślającą moc pojazdu elektrycznego.

Pomimo tego, że IONIQ 5 N zadebiutował zaledwie kilka miesięcy temu, zebrał już kilka prestiżowych wyróżnień. Niedawno został ukoronowany tytułem World Performance Car w konkursie World Car Awards. W grudniu został wybrany Samochodem Roku 2023 portalu TopGear.com. Natomiast w rękach niemieckiego magazynu Sport Auto, zanotował najszybszy czas okrążenia wśród elektrycznych SUV-ów na Północnej Pętli Nürburgringu.

IONIQ 5 N można zamówić już od 369 900 zł.

IONIQ 5 N cennik >>

Zapytaj o ofertę >>